Kvarta v Praze

V úterý 22. října 2013 se žáci IV. ročníku vypravili na historickou exkurzi do Prahy. Dopoledne bylo věnováno návštěvě Národního památníku heydrichiády v chrámu sv. Cyrila a Metoděje v Resslově ulici. Vedle projekce dokumentárního filmu „SS-3“ a prohlídky expozice věnované čs. zahraničnímu odboji, atentátu na Reinharda Heydricha a následné vlně nacistické krutosti měli možnost vstoupit do vlastního chrámu a především do krypty pod ním. Mohli se tak na vlastní kůži přesvědčit o tom, v jakých podmínkách parašutisté žili a sváděli svůj poslední boj. Odpoledne byla v plánu prohlídka Náprstkova muzea, ale poté, co byla předčasně ukončena výstava „Po stopách Karla Maye“, bylo nečekaně uzavřeno i samotné muzeum. A protože počasí ukázalo svou přívětivou tvář, vydali se žáci na prohlídku pražských zajímavostí: Betlémské kaple, „vltavského prstu“ Davida Černého, Klementina, někdejší židovské čtvrti, Staroměstského náměstí, Týnského chrámu a Prašné brány.

Text a foto Václav Pražák

Zdroj obrázku v náhledu: http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:CM_pomn%C3%ADk.JPG (upraveno)

Autor: Václav PražákAutor: Václav PražákAutor: Václav PražákAutor: Václav PražákAutor: Václav PražákAutor: Václav Pražák