Humanitní kurz 2013/2014

Čtvrtek 31. října 2013

• Ve spolupráci s občanských sdružením PANT (projekt "Moderní dějiny do škol") a projektem "Naši nebo cizí? Židé v českém 20. století" se v aule uskuteční studentská minikonference na téma "Antisemitismus a holocaust". Zúčastní se jí rovněž žáci z českobudějovického Biskupského gymnázia J. N. Neumanna a gymnázia v Soběslavi. Program konference naleznete níže.

Pátek 1. listopadu 2013

• 1. a 2. vyučovací hodina: přednáška "Vztahy Československa a Rakouska v meziválečném období 1918-1938" (PhDr. et PaedDr. Marek Šmíd, Ph.D., Historický ústav Filozofické fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích); přednáška se uskuteční v rámci projektu "Kulturní krajiny a identity podél česko-rakouské hranice - 60 let EU"
  • 3. a 4. vyučovací hodina: poetika v rámci projektu "Vášeň a popel"
  • 5. a 6. vyučovací hodina: přednáška "Muslimové v západní Evropě" (Mgr. Martin Klapetek, Ph.D., Katedra filozofie a religionistiky Teologická fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích)