Kurz estetické výchovy - České Budějovice 2014

V pondělí 10. března 2014 očekával žáky 2. a VI. ročníku, kteří se účastní kurzu estetické výchovy, pestrý a nabitý program. Nejprve navštívili českobudějovický Statní okresní archiv, kde si prohlédli mimořádnou výstavu „Město stříbra – Hornická historie Rudolfova a Českých Budějovic“ a od archiváře Mgr. Jiřího Cukra dozvěděli se řadu důležitých informací o fungování našich archivů. Poté se přesunuli do Wortnerova domu, v němž se nachází část expozic Alšovy jihočeské galerie. Zdejší lektorka Mgr. Eva Drančáková jen nejprve provedla výstavou „Tomáš Vosolsobě – Čisté dimenze obrazného“. Poté následovalo výtvarné tvoření, při němž mohli žáci uplatnit svou představivost především při práci s barvami. Posledním bodem dne pak byla návštěva Domu umění, kde účastníky čekala prohlídka expozice maďarského umělce a fotografa Viktora Kopasze „Osvobozená kniha“. I zde byla připravena výtvarná dílna, v níž si všichni pod vedením lektorky Mgr. Šárky Kosové prakticky vyzkoušeli tvorbu vlastní knihy-deníku: od přípravy desek, přes lepení potahu, sestavení stránek, vazbu a celkovou výzdobu. Celá akce se tak nesla v příjemné atmosféře a tvůrčím duchu.

Text a foto Václav Pražák

Autor: Václav PražákAutor: Václav PražákAutor: Václav PražákAutor: Václav PražákAutor: Václav PražákAutor: Václav PražákAutor: Václav PražákAutor: Václav PražákAutor: Václav PražákAutor: Václav PražákAutor: Václav PražákAutor: Václav Pražák