Vzpomínka na Den na hranici

V prosinci roku 2013 se uzavřel evropský projekt "Kulturní krajiny a identity podél česko-rakouských hranic - 60 let EU". Jedním z jeho partnerů byl i Historický ústav Filozofické fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Díky vzájemné spolupráci na tomto projektu se na naší škole uskutečnila řada zajímavých přednášek s historickou tématikou a v prosinci roku 2012 se žáci tehdejší primy a sekundy vypravili do rakouského Raabs an der Taya, kde se zúčastnili akce "Den na hranici". V souvislosti se zakončením uvedeného projektu vyšla i výpravná publikace, v níž nechybí ani informace o spolupráci s třeboňským gymnáziem. Zprávu o průběhu Dne na hranici (v českém a německém jazyce) si můžete přečíst níže.

Václav Pražák