Do Brna za čs. legiemi

Ve čtvrtek 12. června 2014 se v reprezentativních prostorách kapitulní síně Vojenské nemocnice v Brně uskutečnilo celostátní kolo dějepisné soutěže "Co víš o čs. legiích?" Zúčastnili se ho i naši žáci Filip Otepka (IV.) a Vojtěch Koranda (V.), kteří předtím museli absolvovat dvě náročná kvalifikační kola. Oba dva naši zástupci nejprve úspěšně prošli semifinálovými koly ve svých kategoriích. Ve finále jednotlivých věkových kategorií  se Vojtěch Koranda umístil na 3. místě a v "grandfinále", kde se dohromady utkali nejlepší soutěžící ze všech kategorií, obsadil dělené 5.-6. místo. Oběma patří velký dík za vzornou reprezentaci naší školy a věříme, že pokud se soutěž bude konat i v dalším roce, na ni budeme rovněž zastoupeni.

Václav Pražák