Překvapení na vánočním koncertě

Překvapení  na vánočním koncertě

Ve středu 17. prosince 2014 uspořádala třída kvarta pro většinu tříd  našeho gymnázia  překrásný vánoční koncert.

Moderátoři Lucie Landová a Michal Durek  srdečně diváky přivítali a poté se střídali v uvádění jednotlivých hudebních  čísel.

Vokální sbor kvarty zahájil  koncert svým novým repertoárem a pak už se na pódiu střídali jejich hosté.

1.      Karel Pecha IV. a Anežka Písaříková 1. r. – oba klavír

2.      Lydie Ceháková 2. r. – kytara

3.      Petr Šandl IV. a Tomáš Šandl I. – oba klavír

4.      Justýna Schiendlová IV. – housle

5.      Šimon Čížek IV. a Lucie Pechová III. – keybord a klavír

6.      Danuška Krynická I. – housle

7.      Tereza Vacková 1. r. a Eliška Grulichová 1. r. – flétna a kytara

Veliké překvapení čekalo posluchače na konci hodinového pořadu. Sedmikrásky nacvičily společnou píseň Haleluja s panem učitelem Martinem Krynickým, který jejich zpěv doprovodil hrou na kytaru. Poté sklidili ohromný potlesk.

Pavel Mráček z kvinty nakonec zahrál  na klavír vánoční píseň Narodil se Kristus Pán, kterou s chutí zpívali všichni studenti v aule školy i se svými učiteli.

Text: Mgr. Jana Havlová

Foto: Mgr. Zdeněk Kučera