Koncert pro děti

Forma, co nepatří do trouby

Ve čtvrtek 22. února 2015 měli možnost žáci sekundy zhlédnout v rámci hudební výchovy přímý přenos generální zkoušky Jihočeské komorní filharmonie z koncertní síně Otakara Jeremiáše v Č. Budějovicích.

Pořadem provázel vtipný a kreativní skladatel, moderátor a šéfredaktor Českého rozhlasu Vltava Lukáš Hurník. Žáky netradiční formou seznámil s různými písňovými formami (serenáda, rondo, fuga, sonáta…). Mladí posluchači slyšeli skladby známých hudebních skladatelů, např.  A. Dvořáka, L. van Beethovena, W. A. Mozarta a J. S. Bacha.

Nový projekt Jihočeské filharmonie všechny žáky naší školy zaujal, další pokračování nás čeká 25. února 2015. Budeme poznávat hudební slohy a seznámíme se s novými skladateli.

Mgr. Jana Havlová