Noc kostelů již v pátek dopoledne

29. 5. 2015 se v celé České republice uskuteční další ročník známé Noci kostelů, během níž jsou otevřeny mnohé křesťanské chrámy veřejnosti a kromě prohlídek a výstav se v nich konají i různé kulturní programy. Letos se jí zúčastní i Prague Cello Quartet, který vystoupí poprvé v Třeboni na velkém koncertu v sobotu 30. května v kostele Panny Marie Královny a sv. Jiljí - pro naši školu však vystoupí zásluhou propagátora této akce Pavla Barnáše (Okolo Třeboně) již o den dříve. Začátek 10.00 (3., 4. vyučovací hodina), vstupné 40,- Kč.

Prague Cello Quartet

Čtveřice mladých umělců toho má společného více, než by se mohlo na první pohled zdát. Každý z nich je profesionálním violoncellistou, absolventem pražské hudební akademie. Všichni za sebou mají také studium hudby v zahraničí a četné účasti na prestižních domácích i zahraničních soutěžích a festivalech.

Především však společně tvoří originální a v České republice zcela unikátní uskupení s názvem PRAGUE CELLO QUARTET. Toto kvarteto debutovalo na podzim roku 2006 v Praze v paláci Žofín. Postupně vytvořili repertoár skladeb, přičemž každý z hráčů do souboru přinesl své oblíbené melodie.

Jedním z cílů, které si Prague Cello Quartet vytyčilo, je přivést ke kvalitní hudbě posluchače každého věku a srozumitelnou cestou jim ukázat, že i klasická hudba “se dá poslouchat”.

Každého posluchače může potěšit lahodný souzvuk čtyř violoncell, jejichž rozsah je velmi blízký lidskému hlasu a pokrývá jak basovou škálu, tak i vysoké houslové polohy.

Více na http://www.pcq.cz/ .