Petr Kolář a Šimon Pánek navštíví naši školu

09. 06. 2015 navštíví naši školu dva vzácní hosté z Iniciativy pro evropské hodnoty, aby diskutovali s žáky kvinty a prvního ročníku o hodnotách liberální demokracie, o zapojení České republiky do struktur EU a NATO a o dalších klíčových tématech současné doby.

Představení hostů

Petr Kolář je bývalý český diplomat - na svou první diplomatickou misi vycestoval do Švédska (1996-1998), následně zastupoval ČR jako velvyslanec v Irsku (1999-2003), v USA (2005-2010) a v Rusku (2010-2012). V letech 1998-1999 byl zahraničně politickým poradcem pro evropskou integraci a Balkán prezidenta Václava Havla.

Šimon Pánek se v roce 1989 stal jedním ze studentských vůdců sametové revoluce v tehdejším Československu. Patřil také do zvláštního týmu Václava Havla, který jednal o vytvoření nové demokratické vlády. Je jedním ze zakladatelů humanitární organizace Člověk v tísni. V současnosti je i jejím ředitelem.