Do Brna za čs. legiemi již potřetí

Ve čtvrtek 11. června 2015 se v reprezentativních prostorách kapitulní síně Vojenské nemocnice v Brně uskutečnilo celostátní kolo 14. ročníku dějepisné soutěže "Co víš o čs. legiích?" Zúčastnili se ho i naši žáci Jan Chaloupka (IV.) a Vojtěch Koranda (VI.), kteří předtím museli absolvovat dvě náročná kvalifikační kola. Tentokrát soutěžilo pouze v jedné kategorii celkem 17 finalistů z České a Slovenské republiky. Ve znalostních bojích obsadil Vojtěch Koranda celkové 3. místo, příčemž na vítěze ztratil pouhé 4 body. Podařilo se mu tak navázat na dosažený úspěch z minulého ročníku.Svými výkony nezapadl ani Jan Chaloupka, který navíc patřil mezi nejmladší soutěžící. Oběma patří velký dík za vzornou reprezentaci naší školy.

Text a foto Václav Pražák

Autor: Václav PražákAutor: Václav PražákAutor: Václav PražákAutor: Václav PražákAutor: Václav PražákAutor: Václav Pražák