Oborové čtení v geografii

Pomáháme školám k úspěchu je nezávislý projekt Nadace THE KELLNER FAMILY FOUNDATION, který je zaměřen na zvyšování kvality výuky ve veřejných základních školách s důrazem na individuální přístup učitelů k žákům. Projekt probíhá pod záštitou MŠMT a jeho vzdělávací programy jsou ministerstvem akreditovány.

Naše škola se zapojila v rámci školního projektu "Příčiny chudoby v Nepálu", který probíhá již od září v předmětu cvičení ze zeměpisu, ke čtenářskému vývojovému kontinuu, jež popisuje pomocí deskriptorů sestavených do linií vývoj odborné čtenářské gramotnosti žáků v navazujících úrovních a ve zvolených oblastech (1. Čtenářské chování, 2. Čtenářská odezva, 3. Porozumění textu, 4. Ustálené prvky, 5. Porozumění v kontextech,6. Dekódování.)

Blíže o projektu se můžete dočíst v časopise, který neleznete zde.