Gymnázium Třeboň

Lyžařský výcvikový kurz - sekunda

Lyžařský výcvikový kurz (LVK)
sekunda

Třída:  II. ročník  - přihlášeno celkem 32 žáků
Termín:  4.3. - 9. 3. 2018

Adresa ubytovacího zařízení: Krkonoše, Janské Lázně, Hotel Siréna,
Modrokamenná 155, PSČ 542 25, telefon 499 875 215

Kontaktní telefonní číslo: Mobil vedoucího LVK – Mgr. Werner  606 751 552

Odjezd na hory: Od Gymnázia Třeboň v neděli 4. 3. 2018 v 16:00, sraz účastníků a přistavení autobusu v  15:45. Pojedeme směrem na Jindřichův Hradec, po dohodě je možné nastoupit na trase.

Odjezd z hor: V pátek 9. 3. 2016 v 15:00. Příjezd ke škole okolo 20. hodiny .


Personální zajištění:
Mgr. Petr Werner - vedoucí kurzu, instruktor lyžování
PaedDr. Naděžda Krčálová - instruktorka lyžování, zdravotník kurzu
Mgr. Markéta Zelená - instruktorka lyžování
Mgr. Jana Havlová - pedagogický dozor


Potřebné finanční prostředky:  2200,- Kč na vleky, na čipovou kartu, vybavení společné lékárny a přednášku horské služby. Přiměřené kapesné dle zvážení rodičů. Částka 2200,- Kč bude vybírána v autobusu na začátku cesty (mějte připravené pokud možno přesně).

Jídlo: Na cestu a večeři v neděli si berou žáci jídlo z domova. V pondělí ráno začíná stravování plnou penzí (snídaně, oběd, večeře) a končí pátečním obědem. Při cestě tam i zpět bude zastávka v Havlíčkově Brodu u supermarketu Albert s možností nákupu.

Povinné vybavení: Sjezdové lyže, boty, hole, obal na přepravu lyží,  lyžařská helma, čepice bavlněná přes uši na cestu a pohyb po horách, lyžařské a sluneční brýle . Léky, pokud někdo užívá. Rodiče je předají před odjezdem  s pokyny k užívání zdravotníkovi kurzu.   

Seřízení vázání: Zákonní zástupci zodpovídají za odborné seřízení bezpečnostního vázání (potvrdí podpisem v dotazníku).

Další vybavení: Bunda nepromokavá, oteplovačky - (kombinéza) umožňující dobrý pohyb, punčocháče, spodky, na podvlečení - v případě velkých mrazů bavlněný rolák (2x), svetr nebo mikina (2x), ponožky bavlněné (5x), spodní prádlo z materiálu, který saje pot, přezůvky do chaty - uložit nahoru v batohu, rukavice prstové lyžařské (2x), ne pletené! Zimní boty, které nekloužou. Pyžamo a oblečení na hotel. Doporučujeme vzít s sebou sirup, pití je zbytečně drahé. Sjezdový lyžařský vosk na nový sníh při teplotách okolo 0° C a vyšších (podle možností).

Doplňky: Šálu nebo šátek, šití, nůžky, jelení lůj, krém na obličej s ÚV faktorem, ručník, mýdlo, plavky, zubní kartáček, elastické obinadlo, náhradní dioptrické brýle,  psací potřeby, drobné hudební nástroje do velikosti kytary (ne klavír), společenské hry. Rádia, fotoaparáty, mobily a podobná elektronika pouze na vlastní zodpovědnost, za tyto věci škola neručí!

Doklady:   Kartu zdravotní pojišťovny - bude kontrolována při nastupování do autobusu. Potvrzení o bezinfekčnosti = prohlášení rodičů - vybere těsně před odjezdem na hory zdravotník kurzu (formulář bude žákům rozdán před kurzem, prohlášení nesmí být starší tří dnů). Potvrzení o odborném seřízení lyží - potvrzují rodiče v rozdaném dotazníku,  který žáci odevzdají také při nástupu do autobusu 

Další pokyny: Do autobusu budou žáci nakládat věci podle pokynů řidiče. První tři řady  sedaček  žáci neobsazují. Ten, kdo trpí nevolnostmi v autobusu si sedne dopředu, vezme si před cestou léky proti nevolnosti a bude mít připraven vhodný igelitový sáček.

Zapůjčení výzbroje: Lyže, hůlky, lyžáky a helmu je možné si bez problémů půjčit na horách za dohodnutou cenu      500,- Kč na celý pobyt. S tím máme jen ty nejlepší zkušenosti.

Mgr. Petr Werner - vedoucí kurzu

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout