Kurz estetické výchovy - České Budějovice 2016

Ve čtvrtek 17. března 2016 čekal účastníky kurzu estetické výchovy z 2. a VI. ročníku nabitý program. V rámci exkurze do Českých Budějovic nejprve zavítali do pobočky Alšovy jihočeské galerie ve Wortnerově domě. Zde je lektorka Veronika Polnická provedla výstavou „Mozaika drobných radostí. Sbírka Evy Petrové“. Vedle toho si rovněž prohlédli díla expresivního malíře Václava Hejny v expozici „Bolestná melancholie“. Poté se všichni přesunuli na náměstí Přemysla Otakara II., kde je očekával lektor z Národního památkového ústavu Mgr. Ladislav Švadlena. Spolu s ním absolvovali prohlídku města zaměřenou na památky doby gotické, při které mohli uplatnit i své dějepisné znalosti. Nakonec na žáky čekal Dům umění města České Budějovice a zdejší výstava Václava Ciglera a Michala Motyčky „CIGLER MOTYČKA AKČYTOM RELGIC“, zaměřená na práci se zrcadly a perspektivami zobrazení. Vrcholem celé akce se stala výtvarná dílna pod vedením Mgr. Šárky Kosové, v jejímž rámci žáci ukázali mimořádný tvůrčí potenciál a vznikla pozoruhodná díla, která budete moci shlédnout i v budově naší školy.

Text a foto Václav Pražák

Autor: Václav PražákAutor: Václav PražákAutor: Václav PražákAutor: Václav PražákAutor: Václav PražákAutor: Václav PražákAutor: Václav PražákAutor: Václav PražákAutor: Václav PražákAutor: Václav PražákAutor: Václav PražákAutor: Václav PražákAutor: Václav PražákAutor: Václav PražákAutor: Václav PražákAutor: Václav PražákAutor: Václav PražákAutor: Václav Pražák