Bronz do třetice všeho dobrého

Ve čtvrtek 9. června 2016 se v reprezentativních prostorách kapitulní síně Vojenské nemocnice v Brně konalo celostátní kolo již 15. ročníku dějepisné soutěže "Co víš o československých legiích?". Celkem se ho zúčastnilo 10 finalistů základních a 10 finalistů středních škol z České a Slovenské republiky. Naše gymnázium letos reprezentoval pouze jediný žák, zato však ostřílený harcovník, septimán Vojtěch Koranda, pro něhož to byl už třetí start na této úrovni. Vzhledem k jeho předchozím úspěchům (dvakrát 3. místo) bylo tedy na co navazovat. Vojta se neztratil ani tentokrát, potvrdil svou připravenost a obsadil třetí příčku ve své věkové kategorii i ve velkém finále, kde se spolu utkali nejlepší soutěžící z obou skupin. Dvojnásobný bronz je tedy více než důstojným zakončením Vojtova soutěžního působení, jelikož se vzhledem k tomu, že ho v příštím roce čeká maturita, účastnil naposledy. Patří mu proto velký dík za vzornou reprezentaci školy a nezbývá než doufat, že pokud bude soutěž i nadále pokračovat, nalezneme mezi našimi žáky i další důstojné pokračovatele.

Václav Pražák