Exkurze Praha 9. 9. 2016

V pátek 9. září 2016 se žáci kvarty vydali na již tradiční exkurzi do Prahy. Nejprve navštívili Valdštejnskou jízdárnu, kde se u příležitosti letošního jubilea Karla IV. koná momumentální česko-bavorská zemská výstava "Císař Karel IV. 1316-1378", v jejímž rámci je k vidění mnoho unikátních exponátů. Poté se procházkou přes Malou Stranu, Kampu, Karlův most a Staré Město vydali do kostela sv. Cyrila a Metoděje v Resslově ulici, v němž se nachází Národní památník hrdinů heydrichiády. Na vlastní oči mohli spatřit místo statečného boje sedmi československých parašutistů, kteří se nevzdali ani přesile německých okupantů, a alespoň na chvíli se vcítit do jejich situace. Jednalo se tak bezpochyby o zdařilou akci, umocněnou navíc slunečným počasím.

Text a foto Václav Pražák

Zdroj obrázku v náhledu: https://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:CM_pomn%C3%ADk.JPG

Autor: Václav PražákAutor: Václav PražákAutor: Václav Pražák