Proběhl adaptační prožitkový kurz pro primu

O pestrý "duchařský" program se tentrokrát postarali pod vedením Martina Krynického jen učitelé a ostatní studenti gymnázia. Novinkou při organizaci letošního ročníku bylo využití instruktorské skupiny, která byla sestavena ze starších žáků našeho gymnázia a nutno upřímně přiznat, že měli lví podíl na zdárném a bezproblémovém průběhu kurzu. Velký dík tak patří Lydii Cehákové, Janě Kučerové, Kateřině Kněžínkové, Janu Škrabánkovi, Martinu Tesařovi a Vítu Staňkovi, kteří se s velkým nadšením pustili do přípravy kurzu, stejně jako se postarali o jeho napínavou a úspěšnou realizaci. Všech 30 žáků primy zažilo během několika dnů velké dobrodružství plné různých soutěží, her a napínavých úkolů. Povedlo se jim oživit deset duchů našeho gymnázia a posílit toho nejdůležitějšího - ducha soudržnosti, vzájemné tolerance, pomoci a přátelství.

Přeji primánkům, aby své římovské zkušenosti zúročili ve svém studiu a při budování pevného třídního kolektivu.

Velký dík si kromě Martina Krynického a týmu instruktorů zaslouží i třídní učitelka primy Lenka Kopečková a naše školní psycholožka Tereza Maříková.

Jsem ráda, že jsem mohla být u toho, ať žijí duchové!

Anna Kohoutová

foto: Anna Kohoutová a Lenka Kopečková

Do úvodní části programu kurzu se s chutí zapojili i všichni rodičeRodiče odjíždějí...Hajný je lesá pán...všichni instruktoři i učitelé jsou muzikanti.Poslední snídaně rostla i na stromech...Vrchol programu - komplikovaná cesta za vysvobozením všech duchů našeho gymnáziaLuštění nelehkých šifer rozházených po lese...Už víme, jak na toOběd v místní restauraciDebaty ve společenské místnostiStavění vesničekLand art - vesničkyDuchařské zaklínadlo...Většina šifer je kompletníchMagické místo, strom s "okem", oživlí duchové a prima (fotografuje MKr)fotografuje AKo