Nacházíte se zde: Úvodní stránka / Organizace školy / EVVO

Pasti, které zabíjejí - můžeme to změnit?

Projekt probíhal na naší škole od června 2016 do konce ledna 2017 a zúčastnili se jej především žáci tercie. Jejich úkolem bylo po úvodní přednášce a prezentaci vytipovat a vyfotografovat místa v okolí školy a bydliště, která mohou být potenciálně nebezpečná pro volně žijící zvířata. V rámci hodin výtvarné výchovy a cvičení z přírodovědných předmětů pak ve skupinách vytvořili dřevěné informační panely - rámy, kde tyto "pasti" představují.

Projekt byl zakončen prezentací a doplněn malou výstavou, která je do konce února k vidění na chodbě v přízemí školy.

Štěpánka Otepková

PS: V současné době ještě jednáme s příslušnými úřady, abychom mohli společně upravit - pomalovat speciálními fixy a polepit nálepkami některé prosklené plochy ve městě, které jsou především pro ptáky velmi nebezpečné. Tyto fixy a nálepky jsou pro člověka viditelné pouze po ozáření UV světlem, ale  ptáci jsou schopni je registrovat jako překážku a prosklené ploše se tak včas vyhnout.

Foto: ŠOt

Přednáška pro kvintuPřednáší Ing. Zuzana Štětková, ČNFVPoznáte ji?Tercie v akci