Kurz estetické výchovy - České Budějovice 2017

V úterý 14. března 2017 se žáci 2. ročníku v rámci kurzu estetické výchovy vypravili do Českých Budějovic. Dopolední program vyplnila prohlídka centra města zaměřená na období baroka pod vedením lektora Národního památkového ústavu Mgr. Ladislava Švadleny a poté je dlouholetý kostelník chrámu Obětování Panny Marie pan Míchal podrobně seznámili s historií a podobou této sakrální stavby na Piaristickém náměstí. Odpoledne bylo vyhrazeno návštěvě výstavy fotografií Štěpána Grygara v Domě umění a následné výtvarné dílně Mgr. Šárky Kosové, ve které účastníci kurzu vytvářeli svá díla kombinací kreseb a fotografií.

Text a foto Václav Pražák

Autor: Václav PražákAutor: Václav PražákAutor: Václav PražákAutor: Václav PražákAutor: Václav PražákAutor: Václav PražákAutor: Václav PražákAutor: Václav PražákAutor: Václav PražákAutor: Václav PražákAutor: Václav PražákAutor: Václav Pražák