Human body exhibition a nejen to

Fascinující pražskou výstavu The body exhibition zhlédli septimáni a třeťáci v úterý 21. března 2017 v rámci vědecko-kulturní exkurze do Prahy.

Celá expozice světoznámé kontroverzní výstavy je rozčleněna do menších celků, které jsou věnované jednotlivým tělním soustavám. Názorné a často velmi šokující exponáty spolu s odborným výkladem studentů medicíny doplnily teoretické poznatky získané při výuce biologie člověka.

Druhou částí exkurze byla návštěva Veletržního paláce, monumentální funkcionalistické budovy Národní galerie hl. města Prahy, kde si měli studenti možnost prohlédnout pod vedením odborných lektorů expozici francouzského moderního umění a doplnit si tím znalosti moderních uměleckých směrů od impresionismu po surrealismus.

Všem zúčastněným patří dík za profesionální přístup - je vždy velkou radostí uvědomit si, jak chytré, zvídavé, disciplinované - a zároveň přátelské a pohodové studenty na našem gymnáziu máme.

Děkuji, že jsem mohla být u toho,

Anna Kohoutová

foto: ako

Veletržní palác, septima a 3. ročníkExpozice Magdaleny JetelovéSbírka francouzského umění ve Veletrřním paláciThe human body exhibition a 3. ročník