Šikana a její následky

Dne 28. 4. 2017 se žáci tercie a kvarty zúčastnili besedy Šikana a její následky. Besedu vedli zkušení instruktoři z organizace Be Brave, která se zabývá prevencí šikany a pořádá mimo jiné i kurzy zaměřené na nácvik sebeobrany.

Během besedy byli žáci seznámeni s různými druhy šikany a typickými projevy a chováním agresorů, obětí i svědků. Lektoři uváděli spoustu příkladů z praxe a měli pro žáky připravené i názorné ukázky. Žáci byli nabádáni, aby k projevům agrese nebyli lhostejní, a všímali si jí. Beseda se žákům líbila, neboť byla poutavá, pěkně zpracovaná a plná nových informací.

Text a foto: Petra Šálková Dufková

Jablko, jako symbol člověka, který utrpěl nejen fyzickou, ale především psychickou (vnitřní) újmu.

Prožitkový kurz pro sextu

6. až 8. 10. 2021 - Vávrovka (LKo, LDo)

Svatováclavské exkurze

Celoškolní vlastivědné poznávání