Orientační běh - postup do národního kola

Dne 9. 5. 2017 se vybraní žáci z primy až kvarty zúčastnili v Jindřichově Hradci Krajského přeboru škol v orientačním běhu. Na závod dorazilo celkem 148 závodníků reprezentujících 18 škol z Jihočeského kraje.

Závodilo se za chladného počasí v terénu sídlištní zástavby Vajgar mezi oplocenými pozemky vzdělávacích institucí, vesměs bez automobilového provozu. Středně frekventovaná komunikace byla překonávána formou povinného úseku pod dohledem Městské policie.

Všichni členové družstva naší školy: Alena Baštová (prima), Vít Janeček, Kristýna Vránová, Šárka Sedláčková (sekunda), Jan Prokeš, Jan Pícha, Tereza Janečková, Tereza Urbanová, Anežka Pumprová, Kateřina Blažková (tercie), Richard Pitoňák (kvarta) podali vynikající výkony. Zaslouženě si tak pro svůj tým vybojovali druhé místo a následný postup do celostátního kola, které se uskuteční 7. června 2017 v Čechách pod Kosířem (okres Prostějov).

V kategorii starších dívek byla ještě navíc samostatně odměněna Kateřina Blažková, která obsadila první místo.
Kateřině a celému týmu blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy.

Mimořádný dík patří Katce i za to, že členy školního týmu na závod sama připravovala.

Text a foto: Petra Šálková Dufková

příprava na závodnutno znátna startu je naše první závodnice KristýnaHonza v cíliAlčaKristýnaVíťaRichardTerkaHonzaKatka je prvnínáš tým dortcelkové výsledky