Gymnázium Třeboň

Talnet na našem gymnáziu

 Talnet pořádá akce, jako například T-exkurze, T-expedice a spoustu dalších. Nejdůležitější aktivitou jsou T-kurzy. Tyto kurzy probíhají online a jsou zdarma. V současné době Talnet nabízí 32 kurzů z různých oborů fyziky, matematiky, chemie, biologie, geografie a technických věd. Každý kurz má na starost jeden instruktor, který pomáhá studentům a hodnotí jejich úkoly. Na jedno pololetí je připraveno 6 lekcí s několika úkoly. Vrcholem každého výukového bloku je soustředění, kde se Talneťáci mohou potkat.

Své první "talněťácké zkušenosti" letos sbírala i Kateřina Budíková z kvarty, která se věnovala anorganické chemii. Kurz zakončila napsáním seminární práce na téma Odsolování vody. A zde jsou její zážitky:

"Na jednom takovém soustředění jsem byla 1. – 4. 6. 2017. Pro letošní soustředění bylo vybráno Rekreační středisko Krasnice u Přelouče. Program začínal již ve čtvrtek večer – seznamovací hra a přednáška Publikace vědeckých výsledků. V pátek ráno jsme se vydali na exkurzi do tepelné elektrárny Chvaletice. Odpoledne jsme hráli další hry a naslouchali poutavým přednáškám a obhajobám seminárních prací. Celá sobota byla věnovaná výletům po okolí a odpoledne si pro nás instruktor chemie Pavel připravil program týkající se výbušnin, při kterém jsme si mohli vyrobit vlastní petardy a prskavky. Každému večeru vládly deskové hry, které jsou již typické pro talnetí soustředění.

Určitě bych Talnet doporučila každému se zájmem o poznání, ať už v oblasti techniky, přírodních či humanitních věd."

K. Budíková a Š. Otepková

Více informací na: http://www.talnet.cz/o-talnetu;jsessionid=ADC079E1F86C1A8317C65F9518C81A00

Obr: http://www.icm.cz/nabidky/kulturni-akce-a-zajimavost

 

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout