Po vlasti se svatým Václavem - Šumná Třeboň

Ne všechny svatováclavské cesty vedly do daleka. V ranních hodinách se před gymnáziem shromáždily dvě skupinny studentů, které se rozhodly poznávat kouzla Třeboně. Měly identický program jen v jiném pořadí.

První skupina zahájila exkurzi prohlídkou kostela sv. Jiljí. Ochotný pan kastelán nás nejen provedl, ale postaral se též o velmi zajímavý a naučný výklad. Dozvěděli jsme se užitečné informace nejen z historie, ale i  ze současnosti.

Následoval přesun do Bertiných lázní, kde jsme měli možnost nahlédnout do jejich provozu. Po exkurzi po budově vše zakončilo pozorování přípravy léčebné rašeliny a nás čekala prohlídka třeboňského zámku. Zde jsme šli trasu B, která je věnovaná Schwarzenberkům, druhá skupina si prohlédla trasu A věnovanou Rožmberkům.

První část dne završila návštěva Domu přírody Třeboňska. Zhlédli jsme krom expozice i film, který byl zaměřený na třeboňskou krajinu a výlovy. Příjemnou částí byla bezpochyby i polední pauza, po které jsme se vydali ještě více prohloubit znalosti o rodě Schwarzenberků, tentokrát na Schwarzenberskou hrobku. Cesta tam se stala příjemnou procházkou podzimní krajinou. Po výkladu výřečné paní průvodkyně a jejího mladšího kolegy nastal konec exkurze a my jsme se již po vlastní ose vydali k domovu.

Text: Markéta Fischerová (2.ročník), 2.10. 2017

Foto: L. Kopečková

Přijímací zkoušky nanečisto

Sobota, 19. ledna 2019 od 8.00

Divadlo v aule pro I .- III.

28.1.2019 Divadlo v aule pro I. - III., (1.- 2. hod.), cena: 50 Kč/žák

Ředitelské volno

21.1.2019 v souladu s § 24 odst. 2 zákona č.561/2004 sb. (Školský zákon) vyhlašujeme z důvodu celodenního semináře učitelů na téma Formativní hodnocení ředitelské volno pro všechny žáky

Odpoledne otevřených dveří