Po vlasti se svatým Václavem - Šumná Třeboň

Ne všechny svatováclavské cesty vedly do daleka. V ranních hodinách se před gymnáziem shromáždily dvě skupinny studentů, které se rozhodly poznávat kouzla Třeboně. Měly identický program jen v jiném pořadí.

První skupina zahájila exkurzi prohlídkou kostela sv. Jiljí. Ochotný pan kastelán nás nejen provedl, ale postaral se též o velmi zajímavý a naučný výklad. Dozvěděli jsme se užitečné informace nejen z historie, ale i  ze současnosti.

Následoval přesun do Bertiných lázní, kde jsme měli možnost nahlédnout do jejich provozu. Po exkurzi po budově vše zakončilo pozorování přípravy léčebné rašeliny a nás čekala prohlídka třeboňského zámku. Zde jsme šli trasu B, která je věnovaná Schwarzenberkům, druhá skupina si prohlédla trasu A věnovanou Rožmberkům.

První část dne završila návštěva Domu přírody Třeboňska. Zhlédli jsme krom expozice i film, který byl zaměřený na třeboňskou krajinu a výlovy. Příjemnou částí byla bezpochyby i polední pauza, po které jsme se vydali ještě více prohloubit znalosti o rodě Schwarzenberků, tentokrát na Schwarzenberskou hrobku. Cesta tam se stala příjemnou procházkou podzimní krajinou. Po výkladu výřečné paní průvodkyně a jejího mladšího kolegy nastal konec exkurze a my jsme se již po vlastní ose vydali k domovu.

Text: Markéta Fischerová (2.ročník), 2.10. 2017

Foto: L. Kopečková

Prezentace závěrečných prací 2018/2019

VI, VII, 2. + 3. - rozdělení na sekce, program

Matematický klokan

Matematická soutěž proběhne 1. a 2. hodinu.

Praha společenskovědní

29. 3. - exkurze do Prahy pro sextu a 2. ročník (návštěva Pražského hradu, Kanceláře prezidenta republiky, představení Netrpělivost srdce ve Stavovském divadle)

Ředitelské volno 16. 4. 2019

Vyhlašujeme ředitelské volno pro všechny žáky na den 16. 4. 2019 - v souladu s § 24 odst. 2 zákona č.561/2004 sb. (Školský zákon) z organizačních důvodů (1. termín přijímacích zkoušek)

Informační odpoledne pro rodiče

Všechny rodiče zveme 9. 4. 2019 od 16:30 hodin na informační odpoledne.

UnescoCentrum občanského vzděláváníPřírodovědecká fakulta UKEvropské strukturální a investiční fondyMasarykova universitaStátní oblastní archív Třeboň