Virtuální prohlídka

Virtuální prohlídka

 Profily učitelů

 Naši sponzoři

 Kontakt

NÁZEV ŠKOLY:
GYMNÁZIUM, TŘEBOŇ,
NA SADECH 308

Adresa školy:
Na Sadech 308, 379 26 Třeboň

Sekretariát:384 722 612
Ředitelna:384 722 315
Email:gymnaz@gymtrebon.cz

Zřizovatel: Jihočeský kraj,
U Zimního stadionu 1952/2,
370 76 České Budějovice

Po vlasti se svatým Václavem - Šumná Třeboň

 

Ne všechny svatováclavské cesty vedly do daleka. V ranních hodinách se před gymnáziem shromáždily dvě skupinny studentů, které se rozhodly poznávat kouzla Třeboně. Měly identický program jen v jiném pořadí.

 První skupina zahájila exkurzi prohlídkou kostela sv. Jiljí. Ochotný pan kastelán nás nejen provedl, ale postaral se též o velmi zajímavý a naučný výklad. Dozvěděli jsme se užitečné informace nejen z historie, ale i  ze současnosti.

 Následoval přesun do Bertiných lázní, kde jsme měli možnost nahlédnout do jejich provozu. Po exkurzi po budově vše zakončilo pozorování přípravy léčebné rašeliny a nás čekala prohlídka třeboňského zámku. Zde jsme šli trasu B, která je věnovaná Schwarzenberkům, druhá skupina si prohlédla trasu A věnovanou Rožmberkům.

 První část dne završila návštěva Domu přírody Třeboňska. Zhlédli jsme krom expozice i film, který byl zaměřený na třeboňskou krajinu a výlovy. Příjemnou částí byla bezpochyby i polední pauza, po které jsme se vydali ještě více prohloubit znalosti o rodě Schwarzenberků, tentokrát na Schwarzenberskou hrobku. Cesta tam se stala příjemnou procházkou podzimní krajinou. Po výkladu výřečné paní průvodkyně a jejího mladšího kolegy nastal konec exkurze a my jsme se již po vlastní ose vydali k domovu.

 Text: Markéta Fischerová (2.ročník), 2.10. 2017

Foto: L. Kopečková

 

 

 

POÚTSTČTSONE
                                          

 Provozní informace

Prožitkový kurz pro sextu

6. až 8. 10. 2021 - Vávrovka (LKo, LDo)

Svatováclavské exkurze

Celoškolní vlastivědné poznávání

>> více

Jsme partnerská škola
UNESCO

in support of UNESCOs 70th Anniversary Celebrations

Partneři školy

Jihočeský krajUnescoPřírodovědecká fakulta UKEvropské strukturální a investiční fondyMasarykova universitaStátní oblastní archív Třeboň