Gymnázium Třeboň

Španělsko - Andalusie

V termínu od 28. 9. do 6. 10. 2017 jsme především pro studenty španělského jazyka připravili vzdělávací a poznávací zájezd do Španělska, zaměřený hlavně na překrásnou Andalusii.

Přečtěte si reflexi Johanky Pumprové, jedné z účastnic zájezdu:

Někoho by možná vystrašilo, že jsme spali pouze 4 noci v hotelu a zbývající 4 v autobuse, ale dalo se to přežít.

Navštívili jsme Tarragonu, kde bylo nádherně teplé moře s písečnou pláží a mušličkami. A večer jsme měli možnost ochutnat tapaz (národní jídlo).  V Barceloně nás paní učitelky provedly všemi možnými historickými uličkami. Rozchod jsme měli na La Ramblas a večer někteří z nás navštívili akvárium.
První zastávka v Andalusii byla v maurském městě Córdoba, kde jsme si prohlédli Mezquitu, propletli se židovskou čtvrtí a pan ,,průvodce,, nám doporučil jakou uličku si musíme určitě vyfotit. Při přejezdu do Sevilly se nejprve porouchala klimatizace v autobuse a pak autobus vůbec nešel nastartovat. Strávili jsme při 35°C asi 2 hodiny na benzínce, vykoupili všechnu vodu a zmrzliny, co na benzínce měli a pan ,,průvodce,, se snažil vyhodit benzínku do povětří, protože chodil mezi tankovacími stojany a kouřil…naštěstí se mu to nepovedlo. Řidiči autobus opravili a odvezli nás do hotelu.
V Seville jsme si vystáli frontu na vstupenky do katedrály, která je třetí největší na světě a je v ní hrob Kryštofa Kolumba. Pak jsme se proplétali historickými uličkami v centru Sevilly a dostali dlouhý rozchod. Večer jsme šli na společnou paellu (národní jídlo Španělska). Další den nás čekala prohlídka města Málagy, prošli jsme si maurskou pevnost Alcazaba, kde byl hezký výhled na moře. Odpoledne jsme se mohli vykoupat v moři, kde to bylo dost hluboké už na začátku a byly tam vysoké vlny, ale byly tam nádherné mušle.
Poslední město, které jsme navštívili v Andalusii, byla Granada a komplex paláců a pevností Alhambra, kde asi každého okouzlily krásně rozkvetlé zahrady. V centru byla možnost návštěvy katedrály s hrobkou Isabely Kastilské a Ferdinanda Aragonského.
Během toho, co jsme byli ve Španělsku, proběhlo v Barceloně referendum o nezávislosti Katalánska, které bylo doprovázeno ostrými pouličními střety s policií a stávkou, takže nebylo vůbec jisté, zda tam ještě na poslední den pojedeme. Nakonec se na základě informací z českého konzulátu rozhodlo, že ano. Podívali jsme se do Parku Guell, do katedrály Sagrada Família, obdivovali Gaudího domy, projeli se metrem...a všude byl klid.
S touto cestovkou bych už nikam nikdy nejela a doufám, že toho "pana průvodce" už taky v životě neuvidím - ale jinak to stálo za to! Paní učitelky, které nemají za úkol nás vodit po městě, nás každým městem krásně provedly a o všem věděly víc než pan průvodce. Prostě bylo to skvělé a myslím, že si každý odnesl spoustu zážitků, které by s jinou cestovkou asi těžko zažil  .
Johanka Pumprová, 3. ročník
Foto: Š. Otepková
TarragonaTapazNěmecký pavilon BarcelonaLa Rambla BarcelonaCordobaCordobaCordobaporuch autobusu SevillaSevillaSarkofág Kryštofa KolumbaSevillaSevillaMálagaMálagaspolucestující z PrahyGranada AlhambraGranadaGranadaGranadavečerní hygienapiknik v BarceloněSagrada Familia Barcelona

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout