Hudební pořad

Ve čtvrtek 14. prosince 2017 v dopoledních hodinách vystoupil na třeboňském gymnáziu plzeňský instrumentalista Pavel Hrabě. Žákům předvedl hru na netradiční dotykové nástroje a tenor saxofon.

Některé žákyně (Eva Adamová, Nikola Jůzková, obě ze sekundy a Dana Krynická z kvarty) si dokonce hru na Etherware Theremin Plus vyzkoušely. Hlasitost a ladění se na tomto elektronickém nástroji ovládá polohou paží okolo dvou antén.

Studenti ještě slyšeli hru na dechový dotykový nástroj Akai Ewi a Korg Kaossilator Pro+, což je syntezátor s jednoduchým ovládáním, se zvuky se pracuje pouhým dotykem prstu na ovládací plochu (touchpad).

Umělec si s publikem povídal o svém osobním i profesním životě, vyprávění prokládal zejména jazzovými ukázkami.

Studenti výkon hudebníka ohodnotili bouřlivým potleskem.

Text: Mgr. Jana Havlová

Foto: IAh