Lyžařský výcvikový kurz sexty a 2. ročníku

Lyžařský výcvikový kurz sexty a druhého ročníku se uskutečnil 11. – 16. března 2018 v Krkonoších v Janských Lázních za dobrých sněhových podmínek a v různorodém počasí. V pondělí pršelo, v úterý a ve středu byla mlha, ve čtvrtek krásně slunečno a v pátek mrzlo, foukal vítr a sněžilo.

Celkem se výuky zúčastnilo 48 žáků, 20 se věnovalo snowboardu a zbytek sjezdovému lyžování. Během přednášek se žáci seznámili s carvingovou technikou, s technikou jízdy na snowboardu a s pravidly chování na sjezdových tratích. V době volného odpoledne si žáci prohlédli Janské Lázně, ve čtvrtek za krásného počasí většina absolvovala výcvik v Peci pod Sněžkou s krásnými výhledy na Sněžku a část hřebenů Krkonoš. Stínem tohoto kurzu byl úraz jedné žákyně, ke kterému došlo poslední den výcviku.

Výuku zajišťovali Mgr. Kučera, Mgr. Krynický, PaedDr. Krčálová, Mgr. Werner a o začátečníky snowboardisty pečoval čerstvý instruktor snowboardingu Marek Čáp za vydatné pomoci oktavána Filipa Otepky. Oba zvládli svou úlohu na jedničku a patří jim poděkování.

Zapsal: P. Werner

Foto: P. Werner