Soutěž ve frisbee ultimate

Dívky a chlapci kvarty, septimy a oktávy přišli s nápadem, zúčastnit se i letos středoškolské ligy ve frisbee ultimate, nadšení pro hru potvrdili tréninky v parku. V soutěži se hrálo rovnou krajské kolo, a to v úterý 24. dubna 2018 v Českých Budějovicích.

Specifikem této netradiční a pořád ještě méně známé hry je velký důraz na fair play, hraje se bez rozhodčích a týmy sami se musí mezi sebou dohodnout, jestli to byl nebo nebyl out, faul, bod… Každý tým také nominuje jiné družstvo, které dle jejich názoru hrálo nejférověji, a vítězové získávají ocenění „Spirit of the game“.

A jak jsme hráli? Turnaji dominovalo Biskupské gymnázium, které se svými týmy A, B a C obsadilo první, třetí a čtvrtou příčku, druhé skončilo Česko-anglické gymnázium a my jsme byli pátí, a to z celkového počtu 15 týmů.

Přátelská atmosféra, hra s velkým nasazením i slunečné počasí přispělo ke zdárnému a pohodovému průběhu turnaje. Všem děkujeme za reprezenataci školy a věříme, že se turnaje ve frisbee ultimate zůčastníme i příští rok. Kdo nahradí odcházející maturanty?

Text a foto: Markéta Zelená