Gymnázium Třeboň

Úspěch v soutěži v orientačním běhu

Ve středu 9. května se družstvo žáků naší školy zúčastnilo krajského kola soutěže v orientačním běhu.

Početná skupina 23 závodníků reprezentovala školu v kategoriích D7 (dívky do 7. třídy), H7 (hoši do 7. třídy), D9 a H9. Vyhodnocovaly se výsledky jak jednotlivců, tak družstev.

Výsledek družstva byl počítán jako součet umístění nejlepších dvou závodníků ze všech čtyř zmíněných kategorií a náš tým obsadil druhé místo.

Mezi jednotlivci se dle očekávání nejlépe umístily sestry Blažkovy, které se „orienťáku“ věnují závodně. Veronika z primy doběhla druhá a Kateřina z kvarty svou kategorii vyhrála.

Sestrám Blažkovým patří velký dík – k úspěchu družstva přispěly nejen svými vynikajícími výkony, ale i časem, který věnovaly tréninku ostatních závodníků. Děkujeme za přiblížení tohoto zajímavého sportu (mimochodem, sport s nejvyšším podílem vysokoškoláků vůbec), ke kterému se v běžných hodinách tělocviku nedostaneme.

Všem zúčastněným děkujeme za hezké sportovní výkony a těšíme se na účast v příštím roce!

Text a foto: Markéta Zelená