Sekunda na výletě

Programem Ohrožená zvířata v ZOO Tábor začala sekunda svůj výlet. Po úvodní  přednášce jsme si zahráli na celníky a měli rozhodovat, které věci a živočichové se mohou převést přes hranice. Následovala samostatná prohlídka ZOO, která pro nás všechny byla novinkou.

Blízká rozhledna Hýlačka nabídla překrásný výhled do kraje. Zájemci si mohli prohlédnout původní základy dřevěné Hýlačky, která v roce 2012 vyhořela, a zároveň ocenit solidaritu nadšenců, kteří z finančních darů nechali vystavět rozhlednu novou.

Centrum města Tábor si užil každý dle svého. V odpoledních hodinách jsme se vydali na pěší pochod podél jednoho z nejhezčích úseků řeky Lužnice. Na turistické stezce jsme splnili "předem přesně naplánované setkání" se třídou kvintou a jejím doprovodem. Občerstvení v lesní restauraci nás naplnilo energií k dokončení  pochodu do Hnojné Lhotky.

Text: Lenka Kopečková, 27.6.2018

Foto: O. Šikr, Š.Hůda, T. Přenosilová, L.Kopečková

ZOO TáborCelníciRozhledna Hýlačka1.1.2012 stará Hýlačka

Prezentace závěrečných prací 2018/2019

VI, VII, 2. + 3. - rozdělení na sekce, program

Matematický klokan

Matematická soutěž proběhne 1. a 2. hodinu.

Praha společenskovědní

29. 3. - exkurze do Prahy pro sextu a 2. ročník (návštěva Pražského hradu, Kanceláře prezidenta republiky, představení Netrpělivost srdce ve Stavovském divadle)

Ředitelské volno 16. 4. 2019

Vyhlašujeme ředitelské volno pro všechny žáky na den 16. 4. 2019 - v souladu s § 24 odst. 2 zákona č.561/2004 sb. (Školský zákon) z organizačních důvodů (1. termín přijímacích zkoušek)

Informační odpoledne pro rodiče

Všechny rodiče zveme 9. 4. 2019 od 16:30 hodin na informační odpoledne.

UnescoCentrum občanského vzděláváníPřírodovědecká fakulta UKEvropské strukturální a investiční fondyMasarykova universitaStátní oblastní archív Třeboň