Sekunda na výletě

Programem Ohrožená zvířata v ZOO Tábor začala sekunda svůj výlet. Po úvodní  přednášce jsme si zahráli na celníky a měli rozhodovat, které věci a živočichové se mohou převést přes hranice. Následovala samostatná prohlídka ZOO, která pro nás všechny byla novinkou.

Blízká rozhledna Hýlačka nabídla překrásný výhled do kraje. Zájemci si mohli prohlédnout původní základy dřevěné Hýlačky, která v roce 2012 vyhořela, a zároveň ocenit solidaritu nadšenců, kteří z finančních darů nechali vystavět rozhlednu novou.

Centrum města Tábor si užil každý dle svého. V odpoledních hodinách jsme se vydali na pěší pochod podél jednoho z nejhezčích úseků řeky Lužnice. Na turistické stezce jsme splnili "předem přesně naplánované setkání" se třídou kvintou a jejím doprovodem. Občerstvení v lesní restauraci nás naplnilo energií k dokončení  pochodu do Hnojné Lhotky.

Text: Lenka Kopečková, 27.6.2018

Foto: O. Šikr, Š.Hůda, T. Přenosilová, L.Kopečková