Exkurze do Českých Budějovic

V úterý 16. října 2018 se žáci III. ročníku vypravili za poznáním historie do Českých Budějovic. Nejprve navštívili výstavní síň Státního okresního archivu v Českých Budějovicích, kde je umístěna výstava mapující vznik Československa ve světle pramenů jihočeské provenience. Pro všechny účastníky se tak objevila jedinečná možnost spatřit řadu unikátních exponátů. Poté následovalo Jihočeské muzeum. Zde si terciáni prošli výstavu "1. světová válka. Léta zkázy a bolesti": Díky absolvovanému didaktickému programu se dozvěděli řadu zajímavých informací, které podtrhly vizuálně velmi působivou stránku výstavy. Akci je proto možné hodnotit jako velmi zdařilou a přínosnou.

Obě dvě výstavy je možné vřele doporučit i dalším zájemcům. Expozice v archivu je otevřena do konce října, v muzeu do konce prosince 2018.

Václav Pražák

Zdroj obrázku v náhledu: http://www.muzeumcb.cz/obrazek.php?id=2957-20-10-2017.jpeg