Gymnázium Třeboň

Naše účast na třeboňském maratonu

Atraktivní certifikovaná trať v přírodě Třeboňska nalákala v sobotu 22. října 2018 stovky nadšených běžců, kteří si chtěli poměřit své síly na dvou tratích - klasické maratonské (42, 195 km) a půlmaratonské (21,0975 km). Mezi závodníky i organizátory byli hlavně díky naší tělocvikářce (a také zkušené a nadšené běžkyni) Petře Augstenové i další žáci a učitelé naší školy. Na maratonskou trať si odvážně stoupnul Jiří Záleský, který si vytvořil osobní rekord, Petra Augstenová přijala na půlmaratonské trati roli tzv. vodičky (tempo makers) na čas 1:40 hod. Mezi běžci na půlmaratonské trati se neztratily ani naše žákyně - Hanka Klímová, Anna Círalová a Štěpánka Tomanová.

Po trati i v cíli byly desítky našich studentů, kteří pomáhali s organizací, fungovali jako navigátoři, předjezdci, v cíli např. podávali občerstvení a medaile - organizátoři si mimořádně pochvalovali jejich vstřícnost a profesionalitu. Mnoho závodníků se vyjádřilo ve smyslu, že to na jiných závodech po ČR i v zahraničí nezažívají tak často, v Třeboni jsou prý dobrovolníci o 50 % pracovitější, sympatičtější a inteligentnější. Protože byla většina dobrovolníků z našeho gymnázia, patří jim za jeho reprezentaci vřelý dík!

Gratulujeme všem závodníkům a přejeme co nejvíce následovníků - opravdu platí okřídlené heslo "Ve zdravém těle zdravý duch"!

ako

Pro více informací klikněte na obrázek.

 

Start prvního třeboňského maratonu v 11.00.Jiří Záleský na startu......a v cíli. Jako by ani neměl v nohách více než 40 km běhu.Okolo Petry Augstenové se na startu shromažďovali závodníci, kteří chtěli doběhnout ve slušném čase 1:40. Petra to jinak umí podstatně rychleji.Hanka Klímová si zaběhla svůj první půlmaraton. Organizátorky měly v cíli plné ruce medailí...

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout