Počet přihlášek k přijímacímu řízení uzavřen

Počet přihlášek k jednotné přijímací zkoušce pro studium na našem gymnáziu v příštím školním roce dosáhl nejvyššího čísla za mnoho posledních let - o přijímací zkoušku na osmiletý obor projevilo zájem 88 žáků, na čtyřletý obor 61.

Všichni uchazeči obdrží písemnou pozvánku k přijímací zkoušce se všemi potřebnými instrukcemi nejpozději 14 dní před jejím konáním.

Naprostá většina uchazečů využije dle přihlášky možnost konat jednotnou přijímací zkoušku ve dvou termínech, není proto korektní chápat počet přihlášek jako počet uchazečů o studium právě na našem gymnáziu. I proto připomínáme všem uchazečům a jejich zákonným zástupcům, kteří opravdu stojí o studium na naší škole, nutnost podat odvolání v případě nepřijetí. Je velmi pravděpodobné, že část přijatých uchazečů v prvním kole neodevzdá u nás zápisový lístek - pak se uvolní místo právě pro ty, kteří včas a řádně podají odvolání.

Dále připomínáme, že bude započítáván lepší výsledek každého testu a že nebude možné přihlížet k horšímu výsledku. O výsledcích přijímacích zkoušek budeme rozhodovat na základě kritérií.

Řádný termín, čtyřletý obor:   1. termín 12. dubna 2019

2. termín 15. dubna 2019

Řádný termín, osmiletý obor: 1. termín 16. dubna 2019

2. termín 17. dubna 2019

Náhradní termín:                     1. termín 13. května 2019

2. termín 14. května 201

V letošním školní roce jsme poprvé uspořádali i přijímací zkoušky nanečisto, i nadále můžete využít ukázky testů, které jsou zveřejněny i s výsledky.

Další nformace o organizaci jednotné přijímací zkoušky pro letošní školní rok sledujte zde.

Anna Kohoutová, ředitelka školy