Nacházíte se zde: Úvodní stránka / Organizace školy / EVVO

Den Země a Den vody

V úterý 23. 4. 2019 proběhly již tradičně v zámeckém parku oslavy Dne Země. Na organizaci se společně s Českým nadačním fondem pro vydru, DDM a Správou CHKO podíleli i žáci tercie, kteří navštěvují  předmět Cvičení z přírodovědných předmětů.

Další akcí bylo oblastní kolo Dopravní soutěže mladých cyklistů 2019. Naši školu reprezentovalo smíšené čtyřčlenné družstvo primy ve složení Magdaléna Šimánková, Karolína Zemanová, Karel Dvořák a David Fischer. Protože se jim podařilo získat 3. místo, postupují do kola okresního, které se bude konat 23. 5. 2019 ve Studené.

Ekologické aktivity jsme zakončili ve čtvrtek 25. 4. v KC Roháč, kde si žáci připomněli Světový den vody. Motto letošního ročníku bylo  "Voda pro všechny". Akce byla určena osmým ročníkům třeboňských základních škol a tercii našeho gymnázia.

Text: ŠOt

Foto: ŠOt a ZMa