Úspěch v orientačním běhu

Naše škola se letos již popáté zúčastnila krajského přeboru škol v orientačním běhu a navázala tak na sérii úspěchů v této oblasti.

Vybraní žáci ze sekundy, tercie, kvarty, kvinty a prvního ročníku se vydali 15. 5. 2019 do Stromovky v ČB, kde za studeného nečasu bojovali jako lvi.

Ačkoli se našim borcům nepodařilo vybojovat pro gymnázium očekávanou zlatou medaili, podařilo se jim prokázat obrovskou odhodlanost, vytrvalost a snahu dotáhnout věci do zdárného konce.  Jako školní tým jsme se nakonec mezi družstvy ze všech zúčastněných škol v kraji umístili druzí, a odvezli jsme si kromě skvělých zážitků, map, popisků a pár Lipánků i diplom pro každého běžce.

Nejlepší výkon mezi jednotlivci podala Kateřina Blažková, která obsadila první místo ve své kategorii. Další skvělé výkony podali například: Tomáš Janeček a Lenka Prokešová (5. místo), Jan Prokeš (6. místo), Jan Pícha, Jakub Hloušek, Kristýna Vránová, Šárka Sedláčková (všichni do desátého místa), dále Katarína Čížková, Marie Danělišynová, Štěpánka Kněžínková, Vít Zadražil či Anežka Pumprová.

Všem děkujeme za výbornou reprezentaci školy a pěkný sportovní zážitek.

Speciální dík patří opět Katce Blažkové, která si i letos své členy týmu na závod sama připravovala.

Text a foto: Petra Šálková Dufková

obr. https://worldorienteeringday.com/