Den archivů 2019

V pátek 7. června 2019 se žáci 2. ročníku vypravili do Státního oblastního archivu, kde byla zpřístupněna pozoruhodná výstava k Mezinárodnímu dni archivů "Europa Regina", zaměřená na historické mapy a plány evropskýcm měst. Pod vedením zdejších archivářek M. Kalátové a B. Čechové se seznámili nejen s řadou zajímavostí o jednotlivých městech, ale dozvěděli se i to, jak se historické mapy evidují, udržují a jakým způsobem je lze v historickém bádání využít. Akce se velmi vydařila a velký dík patří i zaměstnancům archivu za vstřícnost a ochotu, s jakou se našim studentům věnovali.

Text Václav Pražák, foto Marie Kalátová

Uzavření klasifikace a docházky za 2. pol. do 14.00