2. ročník na výletě

Druháci strávili dva slunečné dny na stezkách v okolí Slapské přehrady. První den obdivovali v Netvořicích umění smaltu v jediné expozici tohoto druhu v ČR, pak se přesunuli k moderně zařízenému Muzeu střední Vltavy a balónového létání v Chotilsku a odvážlivci vystoupali na dvě rozhledny v okolí, aby obdivovali krásně zvlněnou okolní krajinu i velké vodní dílo na Vltavě. Lesními stezkami se dostali až na bývalé keltské oppidum v Hrazanech, druhé nejstarší na našem území, a cestou k zřícenině strážního hradu Ostromeč objevili krásné vyhlídky směrem do vltavského údolí. Odměnou byla vydatná večeře a společný pobyt v chatičkách jen pár kroků od přehrady. Sobotní dopoledne bylo už ve znamení přesunu k autobusu do Sedlčan a návratu zpět k domovu.

Text a foto: Petr Kopeček, 22. 6. 2019