Bolívie na třeboňském gymnáziu

Dne 20. 9. 2019 navštívil třeboňské gymnázium poněkud netradiční host, pan Ing. Israel Fabian Oropeza Peña. Fabian přijel našim studentům španělštiny představit svou rodnou zemi, Bolívii. Přednáška se uskutečnila ve španělském jazyce a pro studenty byla velmi podnětná i zajímavá. Nejen, že se dozvěděli základní faktografii o zemi jim poměrně vzdálené, ale měli možnost se seznámit i s charakteristickými atributy této původem indiánské země. Fabian dětem přinesl různé indiánské sošky, vlaječky, panenky, seznámil je s typickými bolivijskými pochutinami a tradicemi. Na závěr powerpointové přednášky proběhla i diskuze o tom, jak se tomuto Bolívijci žije v Čechách, jak mu chutná české pivo a jídlo, jaké problémy mu zpočátku činila čeština a mnoho jiného.Pro pozorné studenty pak byla připravena i odměna v podobě bolívijského čaje.
Věřím, že naši studenti ocenili tuto nevšední možnost konfrontace svých jazykových dovedností s rodilým mluvčím - a navíc v takto příjemné formě.

Text Ivana Malechová, foto Hana Bušková