Středoškolská liga v Ultimate frisbee

Ve čtvrtek 17.10. vybraní SPORTOVNĚ NADANÍ žáci sexty reprezentovali naší školu na podzimní kvalifikaci Středoškolské ligy v Ultimate frisbee v Českých Budějovicích.

Tvrdý trénink a důkladný rozbor taktik s kapitánem u plánovací tabule se vyplatil a náš tým postoupil suverénně ze základní skupiny z druhého místa pouze s jednou prohrou proti loňským mistrům ČR, Biskupskému gymnáziu A.

V boji o čtvrté až šesté místo nám bohužel štěstí už nepřálo a zápasy proti těžkým soupeřům jsme těsně prohráli. V prvním zápase nám Gymnázium Jírovcova A oplatila drtivou porážku, kterou jsme uštědřili jejich B týmu. V druhém zápase proti Biskupskému gymnáziu B jsme vyzkoušeli novou taktiku "liška do doupěte", ale soupeř přečetl situaci a naše taktika se moc neuplatnila.

Za výsledné 6. místo z 18 v nejtěžší kvalifikaci v republice jsme rádi a od minulého roku jsme se rozhodně posunuli. Počasí nám přálo, sluníčko se na nás smálo a všichni jsme si celý turnaj užili. Nyní víme, že máme na to být mezi nejlepšími týmy, budeme se snažit za půl roku na jaře opět zabojovat a dostat se na mistrovství České republiky.

Dále bych za celý tým chtěl moc poděkovat našemu učiteli/trenérovi panu Macíkovi za to, že byl po celou dobu s námi a svými tipy a radami nám velmi pomohl. Tímto bych chtěl ještě povzbudit další žáky našeho gymnázia k tomuto skvělému sportu, aby po nás pokračovali v naší činnosti. Pokud by měl kdokoliv zájem o tuto hru, tak ať se staví v sextě a my ho rádi frisbee naučíme.

Frisbee tým sexty Gymnázia Třeboň