Multikulturní výuka na Gymnáziu Třeboň

Claudia z kanárského ostrova Tenerife, Alfonso z historického města Santander u Biskajského zálivu a Diego ze starobylého univerzitního města Salamanca navštívili v pátek 1. listopadu třeboňské gymnázium. Všichni tři jsou mladí učitelé španělštiny, kteří v současné době studují na Filozofické fakultě Jihočeské univerzity, na katedře romanistiky, v programu " Dvojí diplom". Jejich návštěvu navrhla a zprostředkovala dr. Jana Pešková, za což jí velmi děkujeme.

Studenti španělštiny čtvrtého, třetího ročníku a sexty měli možnost si vyzkoušet netradiční výuku vedenou španělskými rodilými mluvčími. Claudia, Alfonso a Diego představili každý svou autonomní oblast a poukázali na kulturní i přírodní různorodost Španělska. Na vyučovací hodinu sexty přišel také Aleš Papáček, který je poloviční Mexičan i Danuščina kamarádka Amálka, která žije již deset let ve Velké Británii. A byli jsme " tutti frutti". Někteří sextáni se dostavili v kostýmech ke svátku Halloween, čímž podtrhli jedinečnost dané chvíle.

V učebně španělštiny vládla srdečná, komunikativní atmosféra a často tam byl slyšet smích. Studenti se kromě jiného dozvěděli, že Claudia ráda surfuje, Diego hraje na bicí- náš Mateo zase na klavír, Alfonso je hráč frisbee jako Kuděj i Adam a zná dokonale řadu Star Wars jako náš Miguel.

Společná fotografie vyzařuje poselství našeho setkání- všichni jsme mluvili jedním jazykem- jazykem přátelství, porozumění a lásky.

Text: Hana Bušková, Foto: Hana Bušková