Charitativní projekty kvarty

Již čtvrtým rokem si studenti kvarty vedou dva charitativní projekty, které se staly  tradicí.

Jedná se o Skutečný dárek od společnosti Člověk v tísni a o spolupráci s Dětským domovem v Boršově nad Vltavou. Letos si 12 žáků vybralo ze Skutečného dárku certifikát na nákup:  10 000 l pitné vody, Včelího úlu a certifikát na Dívčí sílu, 15 žáků podpořilo volnočasové aktivity dětí v dětském domově.

S mobilní aplikací EPP - Pomáhej pohybem se  třída seznámila již dříve, nyní ji použila v den třídní exkurze a 12 km chůzí podpořila aktuální projekty. Projekty se průběžně mění, takže například k dnešnímu dni můžete svou energií podpořit mimo jiné i paliativní péči v Třeboni, Hospicovou péči sv. Kleofáše

Novým větším projektem pro tento rok byl projekt Vyběhej školu. Studenti ochotně reagovali na zařazení běhu do svých dobročinných aktivit a ke spolupráci se rozhodli pozvat třídu primu. Prvním krokem byla přednáška  paní Jůzlové, pracovnice oddělení péče o dárce ze společnosti Člověk v tísni, která podrobně vysvětlila organizaci tohoto projektu. Další kroky byly pozastaveny z důvodu mimořádného stavu. Pokud se podaří, tak bychom tento projekt rádi uskutečnili na podzim 2020.

Nově si též studenti  vyzkoušeli  projekt Čtení pomáhá. Díky tomuto projektu můžeme mít radost hned dvakrát. Poprvé ze samotného čtení a podruhé, když zvládnete test, který odborná porota v čele se Zdeňkem Svěrákem pro  čtenáře školou povinné připravila. Po úspěšném vyplnění testu získáte kredit 50 korun, který věnujete na jeden z nominovaných dobročinných projektů dle nabídky.  V každém okamžiku je v projektu 8 až 10 charit, v dané věkové kategorii můžete vybírat až ze 120 knih.

A co se stane, když test neuděláte?  Pokud máte chuť, můžete začít znovu, jen nový test bude odlišný.

Foto: https://www.ctenipomaha.cz/, https://www.skutecnydarek.cz

Nikola Jůzková (IV.)