Nacházíte se zde: Úvodní stránka / Organizace školy / EVVO

Svatováclavské exkurze 2020

V úterý 29. 9. 2020 se budou konat tradiční Svatováclavské exkurze. Nabízíme celkem 8 tras i s doporučením, pro koho je primárně určená. Čtěte a vybírejte tedy pečlivě. Čas odjezdu je daný, čas návratu se pokusíme dodržet, cena je kalkulována při plně obsazeném autobusu.

Pokud o některou trasu bude malý zájem, vyhrazujeme si možnost tuto trasu zrušit a zapsaní zájemci si musí vybrat jinou. Stejně tak může dojít ke změnám programu v závislosti na epidemiologické situaci.

Tyto informace jsou vyvěšené i na nástěnce u šaten.
Systém zapisování bude nově probíhat elektronicky. Každý žák obdrží v uvedeném čase email na svou školní adresu s odkazem na přihlašovací formulář. Stále platí, že první se zapisují nejstarší ročníky a postupně je zápis uvolňován pro mladší.

Pořadí zápisu na exkurze je určeno takto:
VIII, 4. ročník, VII, 3. ročník – 7. + 8. 9. 2020
VI, 2. ročník, V, 1. ročník – 9. + 10. 9. 2020
IV, III, II, I. – 11.+ 14. 9. 2020

1.      Sever – Terezín.
Čas 7:20 - 20:00, cena: doprava + vstupné =  440,-
Program: prohlídka Památníku Terezín (Malá pevnost, Muzeum ghetta, Magdeburská kasárna, kolumbárium, krematorium)
Vedoucí + dozor: V. Pražák, L. Mylerová Paurová, J. Ďoubalová
Doporučeno pro starší studenty

2.       Severozápad – Po stopách Karla Čapka
Čas: 7:30 - 18:30, cena: doprava + vstupné = 320,-  Kč.
Program: prohlídka Památníku Karla Čapka ve Strži, prohlídka Muzea zlata v Novém Kníně, návštěva zámku Dobříš a přilehlého anglického a francouzského parku,
Vedoucí + dozor: J. Havlová, Z. Kučera, Š. Heller
Doporučeno pro maturitní ročníky

3.       Západ – Pošumaví – Lamberská cesta
Čas 7:45 – 17:00, cena: doprava + vstupné = 320,- Kč
Program: návštěva Muzea Lamberská stezka v Žihobcích, Netopýří stezka v Kašperských Horách, poutní místo Strašín, rozhledna Na Sedle, Nalžovské Hory - vycházka ke kamenným sochám draků a želvy
Vedoucí + dozor: P. Kopeček, M. Benedová, I. Kubínová

4.      Východ – Třebíč
Čas: 7:30 – 18:00, cena: doprava + vstupné = 410,- Kč
Program: Mrákotín, Třebíč – bazilika sv. Prokopa, prohlídka židovského města, návštěva interaktivní expozice Cesty časem, výstup na Babí Horu
Vedoucí a dozor: Š. Otepková, I. Čurdová, P. Šálková Dufková

5.      Jih – Vitorazskem na kole
Čas 7:20 - 15:00??, cena: doprava + vstupné = 80,-.Kč
Program: vlakem do Českých Velenic a pak vlastním pohonem přes Nové Hrady, Dvory nad Lužnicí, Rapšach, Novou Huť až do Třeboně. Cestou návštěva Skanzenu ochrany státní hranice a železné opony.
Vedoucí a dozor: P. Augstenová, J. Macík, I. Malechová
Doporučeno pro zdatné cyklisty (trasa je dlouhá až 70 km)
Kapacita: 20 míst

6.      Okolo Třeboňska
Čas: 8:00 – 15:45, cena: doprava + vstupné a program = 310,- Kč
Program: návštěva ukázkové přírodní zahrady ve Višňové, výstup na rozhlednu v Děbolíně, návštěva Houbového Parku a Muzea Fosilií Roseč – program s tvořením, zámek Jemčina a okolní park
Vedoucí a dozor: M. Drábková, O. Tichá, J. Oušková
Doporučeno pro mladší ročníky

7.      Třeboňsko pěšky –  Lutovská rybniční soustava
Čas 8:30 - 14:00, cena: doprava cca 60,- Kč
Program: autobusem na rozvodí a pak pěšky po turistických cestách postupně projdeme Lutovskou rybniční soustavu až k jezu Pilař. Zpět pojedeme vlakem z Majdaleny. Cestou se něco dozvíte o historii obou umělých vodních toků, dále rostlinách a živočiších, které potkáme.
Vedoucí a dozor: J. Mašková, Z. Dvořáková, M. Krynický
Kapacita: 30 míst

8.      Třeboň – trochu netradičně.
Čas 8:00 – 13:20. Cena: vstupné do zámku a na věž: cca 120,- Kč
Program: prohlídka zámku s kastelánem, procházka parkem okolo hrobky, výstup na radniční věž, jednáme o možnosti jet parníkem po rybníce Svět na Ostende
Vedoucí a dozor: M. Tomanová, L. Kopečková, H. Bušková
 Kapacita: 30 míst