Adaptační kurz primy

Ohlédnutí za adaptačním kurzem…

Tradičním zahájením života na gymnáziu v Třeboni je pro každou nově nastupující třídu adaptační kurz, který má za úkol pomoci novým studentům s rychlejším seznámením se s novými spolužáky.

Proto jsme se i my, letošní primáni, vypravili ve čtvrtek 3. 9. vstříc novým zážitkům do Křemže. Bohužel se hned po pár kilometrech cesty ukázalo, že náš adapťák neproběhne zcela podle původního plánu. Náš autobus byl přepaden únosci a nasměrován do Římova. Naštěstí tam pro nás bylo zajištěno ubytování i jídlo a únosci nás po pár důrazných pokynech a instrukcích o tom, jak budou dohlížet na jejich plnění, nechali na místě samotné a odjeli vyjednávat o výkupném.

Protože všichni primáni byli stateční a disciplinovaní, probíhal zbytek kurzu v poklidné atmosféře, měli jsme možnost si zahrát spoustu her a nasbírat spoustu zážitků. Únosci se nám sice ještě několikrát ozvali, ale všechny jejich požadavky jsme splnili, a nakonec se dokonce objevil i člověk ochotný nám pomoci. Kontaktoval policii, takže únosci byli zajati, děti pomohli nám, vedoucím, zbavit se „sledovacích“ čipů a vše dobře dopadlo. Závěrečná návštěva rodičů byla pak už jenom příjemným vyvrcholením celé akce.

Ačkoli jsme byli vystaveni opravdu napínavým zážitkům, děti hodnotily celý kurz velmi pozitivně a proto snad smíme doufat, že splnil svůj účel, a nastartoval úspěšné a pohodové soužití v nově vzniklém kolektivu.

Zapsala M. Tomanová