Zvládneme to spolu!

Milí studenti, vážení rodiče,

situace, ve které nyní jsme, nás nutí téměř čelit novým věcem, novým problémům. Kromě jiných změn, které se nám v životě objevují, se nám rozpadá dosavadní struktura našeho denního času, omezuje nás v aktivitách, které máme rádi a omezuje nás především v sociálních kontaktech. Všechna tato opatření mají vést ke zvládnutí epidemie. Doufejme, že zaberou, nicméně nevíme, jak dlouho to vše bude trvat, za jak dlouho se budeme moci vrátit do školy a ke svému životu, na který jsme byli dosud zvyklí. Ne každý zvládá dobře izolaci doma, bez spolužáků, bez takového toho neorganizovaného povídání na chodbě, před školou nebo venku. Pro ty z Vás, kteří by stáli o to sdílet spolu to, co můžeme v naší situaci dělat, sdílet své pocity z karantény, přímou zkušenost s nemocí, dávat si navzájem dobré tipy na trávení volného času, který nemůžeme trávit nyní jak jsme zvyklí, tak pro Vás studenty bych ráda vytvořila skupinu na Teams která se bude jmenovat Zvládneme to spolu!

Skupinku bychom měli 1x týdně v online verzi, a to po celou dobu karantény, tj. až do doby, kdy se budeme moci vrátit do školy všichni. Tvar, velikost i obsah této skupinky bude záležet na nás všech, kteří se přihlásíte. Pokud by se Vás přihlásilo vícero napříč ročníky, skupinku rozdělím na nižší a vyšší gymnázium. Skupinka by probíhala v úterý a případně v pátek (pokud by vás bylo více) v 15. hod. Bude otevřená, tj. můžete se do ní připojit i později a zároveň z ní vystoupit.
Během tohoto a příštího týdne do 13. listopadu se zájemci o skupinku mohou hlásit u mě přes mou poštovní schránku a já se již s Vámi budu kontaktovat osobně.

Těším se, že takto překonáme i tu sociální izolaci, kterou máme fyzicky dodržovat, ale v srdci ji dodržet nemusíme!

Pevné zdraví přeje

Lucie Doležalová, školní psycholog