Nepanikař

Milí studenti, vážení rodiče,

v nejbližších dnech se někteří z Vás již vydají do školní budovy, a školních lavic. Pro některé z Vás velká úleva, pro některé možná naopak zátěž a pro většinu studentů z vyššího gymnázia zatím žádná změna. Všem Vám držím palce, abyste zvládli dobře přechod na běžnou výuku v krásné školní budově a užívali si uvolňování opatření alespoň ve smyslu obnovení sociálních kontaktů a radosti z vyučování v režimu Face to Face.

Pro Vás, (Vaše studenty doma) kteří cítíte, že tato doba je pro Vás těžší a těžší, mám tip, a to na stažení zdarma aplikace do mobilu NEPANIKAŘ, určenou mladým lidem, kteří na sobě pociťují nejrůznější psychické obtíže. Najdete tam jednoduché tipy na první pomoc, když Vám není dobře, dechová cvičení, moc hezkou relaxaci na zklidnění, hry, zápisy toho, co se povedlo, kontakty na odborníky nebo na Krizové linky pomoci. Samozřejmě jsem pro Vás také i já k dispozici, a to buď na telefonu, emailu, chatu na Teams a dle domluvy i ve škole.

Všem přeji zdraví, a některým z Vás i pevný a radostný krok do školy!

Lucie Doležalová, školní psycholog

ldolezalova@gymtrebon.cz