Pokusy v době distanční výuky

Že i kuchyň se může stát laboratoří, se přesvědčují každý týden žáci tercie. Po celou dobu distanční výuky provádějí různé pokusy a pozorování z oblasti biologie a chemie. Některé úkoly jsou obtížnější, jiné jednodušší, některé náročnější na vybavení, k jiným toho potřebujete jen málo. Jako v životě. Ve fotogalerii se můžete podívat na výsledky některých z nich.

foto: žáci tercie

text: J. Mašková

Důkaz, že cévní svazky vedou vodu do všech částí listu.barvení cévních svazkůobarvené cévní svazkyobarvená žilnatina listu kedlubnyobarvená žilnatina listu kedlubnyAparatura na měření objemu CO2, který vzniká při práci kvasinek.Aparatura na měření objemu CO2, který vzniká při práci kvasinek.Aparatura na měření objemu CO2, který vzniká při práci kvasinek.Některé látky běžně používané v domácnosti, mohou být používány jako tajný inkoust.Některé látky běžně používané v domácnosti, mohou být používány jako tajný inkoust.Různé látky mají různou hustotu.Různé látky mají různou hustotu.