Sportovní a zeměpisný kurz

V těchto dnech probíhá na naší škole sportovně zeměpisný kurz, na kterém si žáci vyzkouší práci s GPS, topografickými a nivelizačními body, geocaching a převod map do Google Earth. Zároveň žáci procházejí turnajem v nohejbalu a vodáckým kurzem, zakončeným závodní trasou na rybníku Svět a sjížděním Lužnice.

Na přiložených snímcích můžete vidět trasu za poklady geocachingu, nalézející se v oblasti Třeboně, a závodní trasu pro kanoe na rybníku Svět, která byla podrobně zmapována GPS.

Geocaching a soutěžení na rybníku SvětGeocachingová trasaStart našeho hledáníRybník svět a pohledová situace na závodní trasuZávodní trasa podrobněTrasa nivelizačních bodůPřevod trasy do Google EarthProstředí MapSource a trasa, kterou jsme prošliVýškový profil trasy