Mendelpoint

Během podzimních týdnů roku 2020 se skupina 4 žáků dobrovolníků zapojila do projektu návrhu lavičky k poctě Gregora Mendela. Projekt s názvem Mendelpoint byl vymyšlen pro studenty nábytkové tvorby Mendlovy university a měl být realizován v jejím venkovním areálu. Konečnou výrobu navržených laviček vyhrála třeboňská firma Santal. Našemu Gymnáziu, jako partneru této firmy, byla nabídnuta možnost se tohoto projektu zúčastnit a vymyslet vlastní venkovní posezení v nejbližším okolí budovy Gymnázia. Podmínkou zadání bylo, že navržené místo odpočinku a setkávání má být inspirované vědeckou i lidskou autoritou Mendelovy osobnosti. Od listopadu 2020 pak v naší gymnaziální skupině ve složení Vanda Veselá, Michal Bouda, Terka Tichá a Jan Dobeš (septima a 2. ročník) vzniklo několik společných i individuálních návrhů. Jako místo pro Mendelpoint posezení byl vybrán zatravněný prostor pod ořechem mezi tělocvičnou a ulicí Na Chmelnici. Záměrem naší skupiny bylo navrhnout posezení pro 4 a více lidí. Při tvorbě návrhů bylo nejtěžší skloubit všechny praktické aspekty a intelektuální roviny zadání. Vše je zatím otevřené a o další fázy projektu budeme informovat. Přikládáme fotogalerii ukázek návrhů.   

Vilém Roženský

POÚTSTČTSONE
                                          

 Provozní informace

Adopce na dálku - 1. on-line semináře

Ve dnech 12. 5. a 13. 5. 2021 probíhají on-line semináře o adopci na dálku z Centra Narovinu pro třídy primu, sekundu a 1. ročník.

Prezenční výuka pro primu a sekundu

V týdnu od 17. května 2021 se prezenční výuky zúčastní prima a sekunda. Ostatní ročníky pokračují ve výuce distanční.

>> více

Didaktické testy MZ 24. - 26. 5. 2021

Termíny didaktických testů pro maturitní ročníky

>> více

Ředitelské volno 1.- 3. 6. 2021

Na základě §24, odst. 2 ŠZ budou žáci z důvodu nutnosti zajištění hladkého průběhu ústní části maturitních zkoušek čerpat v uvedených dnech ředitelské volno.

Jsme partnerská škola
UNESCO

in support of UNESCOs 70th Anniversary Celebrations

Partneři školy

Jihočeský krajUnescoPřírodovědecká fakulta UKEvropské strukturální a investiční fondyMasarykova universitaStátní oblastní archív Třeboň