Úspěch v soutěži Juvenes Translatores

Ve čtvrtek 22.dubna proběhl závěrečný workshop s vyhlášením výsledků českého kola překladatelské soutěže Juvenes Translatores na Youtube kanále zastoupení Evropské komise v České republice. Naši školu reprezentovaly  překlady septimánů v jazykové kombinaci  ES- CS. Letos jsme byli vylosováni do celonárodního kola, kde se hodnotilo 88 překladů z 29 škol z České republiky. Překlady jsou anonymizované a bodují je profesionální překladatelé z DGT Evropské komise a Ústavu translatologie Filozofické fakulty Univerzity Karlovy. Ze zaslaných překladů bylo vybráno 20 nejlepších textů, z nichž 14cti bylo uděleno čestné uznání, od 6. do 4. místa Zvláštní cena poroty a tři překlady zvítězily.

Matěj Mikuláš Suchan ze septimy získal Zvláštní cenu poroty za 5. místo. Od 1. do 6. místa zvítězily jazykové kombinace EN- CS, FR- CS, DE-CS a jediná ES-CS, která patří Matějovi.

Příští rok se opět přihlásíme a budeme věřit, že nás vylosují do evropského kola.

Matějovi velice děkujeme za reprezentaci našeho gymnázia, přejeme mu, aby vztah k literatuře, jazykové nadání, cit pro psané i mluvené slovo dále rozvíjel a v budoucnu se překládání potenciálně věnoval i na profesionální úrovni.

text, foto: Hana Bušková, 26.4.2021