Charitativní projekty kvinty

Již pátým rokem si studenti kvinty vedou dva charitativní projekty, které se staly  tradicí.

Jedná se o Skutečný dárek od společnosti Člověk v tísni a o spolupráci s Dětským domovem v Boršově nad Vltavou. Ze Skutečného dárku si studenti vybrali certifikát na nákup: 10 000 l pitné vody, Veselé kozy a Ryby, další studenti podpořili volnočasové aktivity dětí v dětském domově. Nově byl zařazen příspěvek pro Český nadační fond pro vydru.

Novým větším projektem pro tento školní rok byl charitativní běh Postavme školu v Africe. Projekt byl rozfázován do dvou let, kdy první rok se studenti seznámili s principem a organizací projektu a ke spolupráci vyzvali studenty současné sekundy. Díky složité epidemiologické situaci byl termín dvakrát posunut. Na potřetí se ho podařilo uskutečnit v závěru školního roku ve Sportovním dnu. V důsledku vážné situace tornádem poničených vesnic na Moravě byl narychlo zařazen k plánovanému běhu druhý charitativní běh SOS Morava. Zájem o tyto běhy naprosto převýšil naše očekávání.

Upřímně moc děkujeme všem, kteří se rozhodli těchto charitativních běhů účastnit nebo je podpořili finanční částkou!

Text: Lenka Kopečková, 1.7. 2021

Foto: Nikola Jůzková (V.)

Prožitkový kurz pro sextu

6. až 8. 10. 2021 - Vávrovka (LKo, LDo)

Svatováclavské exkurze

Celoškolní vlastivědné poznávání