Dějepisná exkurze do Prahy

Dne 27. září 2011 se žáci IV. ročníku zúčastnili odborné exkurze do Prahy. Dopoledne navštívili Národní památník heydrichiády v chrámu sv. Cyrila a Metoděje v Resslově ulici, který je znám především díky hrdinnému boji československých parašutistů s přesilou nacistů v červnu 1942. Měli možnost vidět tematicky zaměřený dokumentární film, prohlédnout si expozici o protinacistickém odboji a především vstoupit přímo na místa dějinných událostí - do podzemní krypty a samotného kostela. Odpolední program byl zaměřen na komentovanou prohlídku někdejšího pražského židovského města, kde se žáci mohli seznámit se základní historií židovství a Židů v českých zemích. Navštívili rovněž Staronovou synagogu, nejstarší zachovalou synagogu ve střední Evropě. Obsahově a organizačně exkurzi zajišťovali Mgr. Václav Pražák a Mgr, Jana Kalvasová.